Elektronika, LED lacno
Live chat
Užívateľská zóna
Login - Email.adresa
Heslo
 
Nová registrácia
Zabudnuté heslo
Aktuálne články
TOPlist
Zásuvky a vypínače - design versus kvalita spínania.
01.04.2012 21:24
Mnohí s nás pri výbere vypínačov, či zásuviek hľadia na design, hlavne ženy. Nie je to diskriminácia, pretože ženy prirodzene pozerajú na design.
Tu by ale malo prísť ku kompromisom, medzi mužmi a ženami. Hlavne ak sa muži rozumejú do danej problematiky.
Aké kritériá teda voliť pri výbere vypínača či zásuvky okrem ceny ???

1) Prihliadajte na celkovú ergonomickú vlastnosť vypínača. Zaoblené rohy, u vypínačov výška zdvihu spínania, hlučnosť zapínania.

2) Technicky skontrolovať kvalitu kostričky vypínača, či zásuvky. Ak sa v tom veľmi nevyznáte, tak si skúste nechať poradiť, prípadne voľte radšej drahšie komponenty, aby ste predišli problémom s vypadávaním funkcie, alebo aby ste sa neprekvapili, keď to najmenej potrebujete.

3) Prihliadajte na materiál na jeho tvrdosť a na ľahkosť čistenia (od omietok, malieb a pod.). Aby ste nemuseli riešiť výmenu vypínača a zásuvky hneď po vymaľovaní, alebo po stierkovaní stien. Ak sa stane náhodou, že ich nechtiac zašpiníte.

A tu je pár rád, ako si dané komponenty udržať čo najviac v činnosti :
- s vypínačmi nešťukajte zbytočne - pokiaľ vlastníte úsporné svietidlá (POZOR halogenové nie sú úsporné, tu sa myslí konkrétne žiarivkové - neonové svietidlá, alebo svietidlá s úspornými žiarovkami), tak je zbytočné vypínanie a zapínanie jednak škodlivé pre žiarivky, lebo skracuje ich živnotnosť a jednak to škodí vypínačom, pretože ich kontakty sa opotrebujú častejšie.

- vypínače a zásuvky nevystavujte vlhkému prostrediu - napr. mokrou rukou, umývaním mokrou handrou, alebo dažďom, ak na to priamo nie sú určené (napr.symbol IP44 a iné krytie), pretože korózie vnútri poškodzujú kontakty a tým výrazne skracujú životnosť...

Snáď vám tieto informácie budú prospešné pri výbere týchto komponentov, ktoré ak si už dáte namontovať, tak vás budú sprevádzať určite dlhé roky. Preto to poctivo zvážte, aby ste nemuseli za čas meniť dané vypínače, alebo zásuvky.
© 2010-2015 Created by Feltech - Page system for own using.